Su Naujaisiais 2019 Viešpaties metais

Mieli Sužadėtinių rengėjai, Sužadėtinių rengimo programos savanoriai. Kviečiame dalyvauti jums skirtoje tobulinimosi programoje 2019 metų I-ame pusmetyje

Šiaulių vyskupijos Šeimos centras skelbia  mokymų planą  

Sužadėtinių rengėjams

2019 metų I-ajam pusmečiui

 

 

 

Data

Renginio pavadinimas

Renginio aprašymas

Vasario 2 d.  (šeštadienis)

10.00 – 13.00 val.

Pastoracinis centras, Tilžės g. 186, Šiauliai

Sužadėtinių rengėjų mokymai. Simuliacinis žaidimas GODOPOCO

Tai savanorių ugdymo dalis. Žaidimo metu GODOPOCO mokymuose ugdomas šiuolaikiškas požiūris į bendravimą – kritika yra tobulėjimo dalis. Kuo daugiau gaunama grįžtamojo ryšio apie savo klaidas, tuo greičiau galima pasiekti norimų rezultatų. Tokiu principu vyksta ir GODOPOCO mokymai: dalyviai simuliuoja realius dialogus ir iškart sulaukia grįžtamojo ryšio apie savo komunikacijos klaidas. Pokalbių metu mokomasi įsiklausyti į pašnekovą, reflektuoti į jo verbalinę bei neverbalinę kalbas. Tai leidžia ir po mokymų bendrauti laisviau su skirtingais žmonėmis.

Vasario 2 d. (šeštadienis)

13.30 – 17.00 val.

Pastoracinis centras, Tilžės g. 186, Šiauliai

Sužadėtinių rengėjų mokymai. Naujo sužadėtinių sąsiuvinio pristatymas

Naujas sužadėtinių sąsiuvinis – naujas iššūkis lektoriams. Todėl kviečiami lektoriai patys dalyvauti imitacinėje sužadėtinių grupėje ir susipažinti, kokias naujoves gali jie įnešti į savo vedamus sužadėtinių kursus. Mokysimės kalbinti sužadėtinius, teikti jiems užduotis, parinkti užduotis pagal grupės specifiką.

Kovo 2-3 d.

(šeštadienis- sekmadienis)

Palendriai, Kelmės raj.

Rekolekcijos sužadėtinių rengėjams Palendrių vienuolyne

Artėjant Gavėnios metui visuomet kviečiame atsinaujinti rekolekcijose. Tai laikas, kuomet galime pabūti su savimi ir su Dievu asmeniškai. Palendrių broliai benediktinai ir Nekaltojo Prasidėjimo seserys svečių namuose mus priima, todėl sužadėtinių rengėjai galėsime turėti nuostabų tylos laiką. Rekolekcijų temą ir lektorių pranešime vėliau artėjant rekolekcijų laikui.

Kovo 15 d. (Penktadienis)

18.00 val.

Pastoracinis centras, Tilžės g. 186, Šiauliai

Konferencijos savanorių mokymai

Prašysime sužadėtinių rengėjus prisidėti prie Lietuvos šeimų centrų konferencijos organizavimo. Norėsime jus įjungti į organizacinę grupę, nes bus reikalinga pagalba ruošiantis konferencijai ir jos metu. Konferencijoje dalyvaus sužadėtinių rengėjai iš visos Lietuvos iš visų septynių vyskupijų. Tam, kad atvykę žmonės jaustųsi komfortabiliai, mes turime viską kokybiškai atlikti. Tam reikalinga jūsų visų pagalba

Kovo 23 d. (šeštadienis)

10.00 -19.00 val.

ŠU biblioteka, Vytauto g. 84, Šiauliai

Lietuvos šeimų centrų konferencija Šiauliuose

Metinė konferencija, į kurią atvyksta visų Lietuvos vyskupijų Sužadėtinių rengėjai – apie 250 – 300 žmonių su vaikais ir jaunimu. Konferencija vyks Šiaulių universiteto bibliotekoje. Pranešimus skaitys vyskupai, lektoriai, psichologai. Bus skirtas laikas diskusijoms ir aptarimams. Vaikus ir jaunimą užims vaikų pagal amžių tarnybėlių savanoriai. Konferencijos temą ir darbotvarkę skelbsime po Naujųjų metų.

Balandžio 6 d. (Šeštadienis) 10.00 – 17.00 val.

Pastoracinis centras, Tilžės g. 186, Šiauliai

Sužadėtinių rengėjų mokymai. Darbo grupėje specifika

Dirbti grupėje su 10 porų yra ne tik įdomi galimybė, bet ir iššūkis grupės vadovams. Specialistai sako, kad optimaliausia grupė, kurioje lengva dirbti ir gaunami geriausi rezultatai yra 6-8 porų grupė. 10 – 12 porų grupės jau yra labai didelės, o dirbti su jomis reikia visiškai kitaip negu su optimaliomis grupėmis. Todėl pakviestas grupinio darbo specialistas mums sudėlios taškus – skirtumus ir sunkumus dirbant su įvairaus dydžio grupėmis.

Balandžio 27 d. (šeštadienis)  10.00 – 17.00 val

Pastoracinis centras, Tilžės g. 186, Šiauliai

Sužadėtinių rengėjų supervizija

Supervizijos skirtos tam, kad pamatytume savo veiklos sunkumus ir galėtume juos spręsti. Specialistas supervizorius  susistemina iškeltas problemas, užduoda teisingus klausimus, kad sužadėtinių rengėjai rastų atsakymus į jų iškeltas aktualijas. Pirmosios supervizijos metu sužadėtinių rengėjai išsikėlė pakankamai daug klausimų, kai kurie buvo nespėta išnagrinėti. Ši supervizija atsakys į juos ir naujai iškilusius.

Gegužės 31 d.

(penktadienis) 18.00 – 20.00 val. Pastoracinis centras, Tilžės g. 186, Šiauliai

Sužadėtinių rengėjų intervizija

Intervizija – sužadėtinių rengėjams dirbant grupėje iškylančių problemų viešas išsakymas , aptarimas ir bendrų sprendimų paieška. Darbas vyksta grupėse iki 6 žmonių. Grupės turi savo moderatorių ir aptaria iškeltus klausimus. Tuomet grupės pristato savo sprendimus bendrai ir padaro dar trumpą refleksiją. Tokiu būdu neaiškumų dirbant su sužadėtiniais tik mažės, ir spręsis konfliktinės neišsprendžiamos situacijos.
  Į šiuos renginius būtinos registracijos – el. paštu svscentras@gmail.com Jeigu turite numatę savo aplinkoje žmones, kurie norėtų ir galėtų tapti sužadėtinių rengėjais, būtinai užregistruokite juos ir praneškite jų kontaktus, kad galėtume su jais susisiekti. Šeimos centras pasilieka sau teisę tik būtiniausiu atveju keisti renginių laiką Laukiame renginių ir jūsų renginiuose!